تمرین گرامر

گرامر و لحن (Tone)

5
(1)

همان طور كه در دروس قبل یاد گرفتید، گرامر شما روی لحن (Tone) زبانتان نیز تاثیر می‌گذارد. در رایتینگ فرمال، انگلیسی زبانان سعی می‌كنند تا حد امكان مودب باشند و اغلب از قیدها و فعل‌های كمكی وجهی (Modal Auxiliary Verbs) برای ملایم كردن (Soften) لحن و زبان خودشان استفاده می‌كنند. به دو جمله پایین توجه كنید و تشخیص دهید كدامیک پیام را مودبانه‌تر انتقال می‌دهد.

1. Besides, certain words and phrases are too formal for IELTS, obviously you should consider the aim of the test when you choose words to learn.

2. Furthermore, certain words and phrases may be too informal to use in IELTS, so it is important to consider the aim of the test when choosing words to learn.

جمله اول مشخص‌تر و مستقیم‌تر (more direct) است و تا حد زیادی لحن گستاخانه ای (aggressive) دارد زیرا واژگان خاصی یعنی besides و obviously در آن به كار رفته است. جمله دوم همان پیام را اما به روشی ملایم و كمتر مستقیم (less direct) انتقال می‌دهد. اغلب شاهد هستیم، كلمات besides و obviously به شیوه ای به كار می روند كه یک لحن (tone) نامناسب خلق می‌شود.

رایتینگ‌های خودتان را مجددا مرور كنید تا ببینید آیا تاكنون از این كلمات مانند شیوه جمله اول استفاده كرده‌اید یا خیر. كاندیداهای هر دو بند 6 و 8 از این كلمه ها استفاده می‌كنند اما تفاوتشان در این است كه كاندیدای بند 8، كلمات را درست، بجا و با درک سبک (style) و لحن (tone) به كار می برد، حال آن كه كاندیدای بند 6 اینگونه عمل نمی‌كند.

این مساله به زبان آموزان یادآوری می‌كند كه صرف اضافه كردن كلمه‌ها یا استراكچرهای “كمپلكس” به رایتینگ، معجزه ای در بالا رفتن نمره رخ نمی‌دهد.

به این صفحه چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن بر روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد رای دهندگان: 1

تاکنون امتیازی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این صفحه را ارزیابی می کند.

خوشحالیم که این صفحه را مفید دانستید...

در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

متاسفیم که این صفحه برایتان مفید نبود!

نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

به نظرتان این صفحه چه کمبودی داشت که برایتان مفید نبود؟