تمرین عملی حساب شده برای رایتینگ تسک ۱

Academic Task 1

4
(6)

هنگام تمرین عملی برای Academic Writing Task 1، بسیاری از افراد بر توصیف داده ها و عددها (Describing data and numbers) متمركز می شوند. با این حال، حتما باید بر زمان های گرامری (Tenses) و نحوه توصیف درست تغییرات در طول زمان نیز تمركز كنید. این موارد ممكن است تغییرات در داده (Data)، یا تغییرات در یک ناحیه جغرافیایی یا یک ساختمان باشند.

شما همچنین می توانید روندها (Trends) و الگوها (Patterns) را با استفاده از تكنیک ذیل مشخص كنید (Identify) ↓

یک سوال Writing Task 1 پیدا كنید و صدای خودتان را ضبط كنید، در حالیكه فقط روندهای اصلی (Main Trends) را در حداكثر دو یا سه جمله توصیف می كنید (Describing). نباید هیچ جزئیات خاصی، مانند درصدها یا عددها، را ارائه دهید. از یكی از دوستانتان بخواهید كه به ركورد شما گوش دهد و آنچه را شما توصیف كرده اید رسم کند، اگر چیزی كه رسم كرده اند مهمترین نكات یا الگوها را نشان دهد، آنگاه معلوم می شود كه شما از پس مشخص كردن روندهای اصلی (Identifying the main trends) برآمده اید. اگر پارتنری (Partner) ندارید كه با او كار كنید، خودتان چند هفته بعد به ركوردها گوش دهید تا ببینید آیا می توانید روندهای اصلی (Main trends) خودتان را بازآفرینی كنید یا خیر. این تمرین را تكرار كنید، تا نتیجه راضی کننده ای بدست آید. در پایان یک Overview برای روندهای اصلی (Main trends) كه توصیف كرده اید، بنویسید.

عین همین تکنیک را به كار ببرید تا به كمک آن بتوانید Task را كامل كنید و زبانی را كه برای توصیف درست (Accurately Describe) اطلاعات ویژوال (Visual) مورد نیاز است در عمل تمرین كنید. برای انجام این كار، بار دیگر صدای خودتان را ضبط كنید اما این بار اطلاعات را با جزئیات كافی برای پارتنر (Partner) خود یا برای خود چند هفته بعدتان (your future self) توصیف كنید (Describe) تا او (بتواند) اطلاعات را تقریبا به طور دقیق باز آفرینی كند (Recreate). اگر پارتنر شما در جایی سردرگم شود، احتمالا زبان شما در آنجا به قدر كافی، دقیق نیست. این روش كارآمدی برای مشخص كردن (Identify) خلاهای زبان شماست.

در پایان، مهم‌ترین جزئیات را گزینش كنید تا از دید كلی تان (your overview) پشتیبانی (Support) كنند، سپس خلاصه (Summary) خود را كامل بنویسید. اگر لازم شد، چندین روز روی آن كار كنید تا بتوانید درست و دقیق نوشتن را در عمل تمرین كنید، نه صرفا تند نوشتن در شرایط آزمون (exam condition).

به این صفحه چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن بر روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد رای دهندگان: 6

تاکنون امتیازی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این صفحه را ارزیابی می کند.

خوشحالیم که این صفحه را مفید دانستید...

در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

متاسفیم که این صفحه برایتان مفید نبود!

نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

به نظرتان این صفحه چه کمبودی داشت که برایتان مفید نبود؟