مزیت کلاس خصوصی رشد شاگرد در همه ابعاد است.

شاید اولین چیزی که به عنوان مزیت کلاس خصوصی به ذهنتان خطور کند این باشد که کیفیت تدریس و انرژی استاد بر روی یک نفر است. اما در واقع مزیت اصلی آن، ایجاد انگیزه است. چرا خروجی کلاس های خصوصی رضایت بخش تر از کلاس های گروهی است؟ پاسخ ساده است، مسلما در کلاس های گروهی استاد زمان رسیدگی به تک تک شاگردان را ندارد تا بتواند براساس بعد روانشناختی هر فرد برای او تدریس کند.

اصلی ترین وظیفه استاد، علاقمند سازی زبان آموز و ایجاد انگیزه در اوست. زمانی که روش تدریس و نحوه برنامه ریزی پلن آموزشی براساس شناخت استاد از شاگردش باشد، کمک میکند که انگیزه یادگیری پیش از پیش در زبان آموز تقویت شود.

استاد در کلاس خصوصی همزمان این امکان را دارد که بر روی همه ابعاد شاگرد از جمله افزایش انگیزه ، اعتماد به نفس ، برنامه ریزی ، نحوه مطالعه و تمامی نقاط ضعف و قوت او کار کند تا شاگرد بتواند در تمام وجه ها به طور همزمان پیشرفت کند.

۴ ویژگی بهترین کلاس ایلتس در تهران

استاد ، مادر و پدر نیست!

متاسفانه یکی از ویژگی های عمده کلاس های گروهی این است که برای همخوانی کل کلاس از یک روش تدریس میانه استفاده می شود تا نظر کل شاگردان جلب شود. این باعث میشود فضای خشکی بر کلاس حاکم شده و ممکن است برخی نتوانند سوالاتشان را مطرح کنند و یا به سوالات پاسخ مناسب بدهند. در نهایت خروجی کلاس که باید افزایش دانش فرد و ایجاد اعتماد به نفس و انگیزه در او باشد، بالعکس خواهد بود.

در واقع در کلاس های گروهی، اساتید اغلب مجبور هستند نقش پدر و مادر را ایفا کنند و درست و غلط شاگرد را به او تذکر دهند و ناخواسته ممکن است به موتور محرکه شما که همان انگیزه است، آسیب بزنند.

پیشرفت گام به گام با توجه به نیازها و توانایی ها

استاد در کلاس خصوصی این فرصت را دارد که شاگردش را مرحله به مرحله پیش ببرد و او را برای روز آزمون آماده کند زیرا تمام تمرکز روی یک شاگرد است. به همین دلیل در کلاس های خصوصی این امکان فراهم است که استاد براساس عملکرد و توانایی های شاگرداش او را به پیش ببرد و سکان هدایت یادگیری زبان آموز را Step by Step هدایت کند تا هم فشار روانی کمتری به شاگرد وارد شود و هم دغدغه ای از بابت برنامه ریزی آموزشی و تمرینی نداشته باشد.

اساتیدی که سالهاست در حوزه تدریس خصوصی آیلتس فعالیت دارند براساس دانش و تجربه شان، قادر خواهند بود شاگردانشان را در این مرحله به خوبی هدایت و همراهی کنند. زیرا استاد قادر است با توجه به نقاط ضعف و توانایی های شاگردش در هر اسکیل آیلتس برنامه تمرینی و آموزشی او را تنظیم کند که اینکار در کلاس های گروهی امکان پذیر نیست چون برنامه تدریس از قبل تعیین شده است و در این برنامه، انگیزه ، حال و هوای شاگرد و سطح او تعیین کننده نخواهد بود.

آموزش تحت استاندارد جهانی

وقتی در یک کلاس خصوصی و زیر نظر یک استاد مجرب شروع به یادگیری می کنید نگران استفاده از روش های سنتی در تدریس نخواهید بود زیرا از قبل رزومه و پیشینه استاد مورد نظر را مطالعه کرده و با او مصاحبه داشته اید. این کمک میکند تا خیالتان راحت باشد که تحت روش استاندارد جهانی، آیلتس را می آموزید.

پلن آموزشی اختصاصی

پلن آموزشی اختصاصی برای هر فرد که در بالا نیز چندین بار به آن اشاره شد، یکی از مزیت های کلاس خصوصی (ieltsteachers.org) می باشد. زیرا استاد براساس مصاحبه و تعیین سطح ، میتواند یک پلن آموزشی اختصاصی برای شاگردش تنظیم کند و نحوه تدریس خود را متناسب با روحیات و توانایی های او تغییر دهد.

۵ فایده شرکت در آزمون IELTS
اگر شما هم نتایج مثبتی در این حوزه کسب کرده اید که به عنوان مزیت کلاس خصوصی است، لطفا آن را از طریق فرم نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

نظر خود را ثبت کنید