جستجو در سوالات؟
پیام ارسال شد. بستن

اگر شما هم از جمله متقاضیانی هستید که به دنبال راه حل‌ برای کسب نمره بالا در اسکیل رایتینگ می‌باشید حتما نیاز دارید در مورد پاد آرگیومنت‌ و نحوه به کارگیری صحیح آن بدانید. ارائه دادن counterargument در رایتینگ آیلتس از مهارت‌های بسیار سطح بالاست که مشکلات پیچیده خاص خود را دارد.

مطرح کردن پادآرگیومنت Counterargument
پاد آرگیومنت (Counterargument) چیست؟

در دروس قبلی درباره خلق انواع آرگیومنت و آرگیومنت‌های پیچیده صحبت کرده بودیم اما این بار می‌خواهیم درباره یک تکنیک سطح بالا برای افزایش نمره رایتینگ صحبت کنیم. ارائه دادن counterargument در رایتینگ آیلتس از مهارت‌های بسیار سطح بالاست که مشکلات پیچیده خاص خود را دارد. قیاس ذیل ممکن است تا حدی به روشن تر شدن این مفهوم کمک کند.

تصور کنید شغل خوبی دارید و احتمالا به زودی ارتقا خواهید یافت اما همزمان شغل جدیدی در کشور دیگری نیز به شما پیشنهاد می‌شود. قبل از رسیدن به یک نتیجه قطعی طبیعتا ترجیح می‌دهید که درباره تمام جوانب این مسئله به دقت فکر کنید. درباره مزایای ماندن در شغل فعلی‌تان و مزایای کار جدید فکر کرده و حتی درباره نقاط منفی هر دو ایده تامل خواهید کرد. اگر کسی از شما بپرسد: “تصمیم گرفتی چکار کنی؟” شاید در پاسخ بگویید:

این گوینده دارد نشان می‌دهد که بعد از بررسی تمام جوانب موضوع، تصمیم خود را گرفته است. او این کار را به شکل زیر انجام خواهد داد:

اذعان کردن به پاد آرگیومنت به این شیوه، آرگیومنت را استوارتر از زمانی خواهد کرد که صرفا بگویید:

“I have decided to take the job because it’s a really good opportunity and I will learn a lot in the new job.”

ایده کلیدی

برای تقویت آرگیومنت و نه صرفا برای پشتیبانی از نتیجه گیری‌هایتان باید شواهد ارائه دهید ازین رو باید آرگیومنت مخالف یا همان پاد آرگیومنت را هم مد نظر قرار داده و رد کنید. این کار نشان می‌دهد پیش از رسیدن به نتیجه گیری نهایی تمام جنبه‌های موضوع را سنجیده‌اید.

مطالب بالا چه ربطی به آیلتس دارد؟
مثال و تمرین

مثال‌های زیر کمک می‌کنند تا این قیاس را براساس برخی سوالات رایج تسک 2 رایتینگ آیلتس بفهمید:

  1. Some people think it is better to stay in the same job all your working life. To what extent do you agree or disagree?
  2. Some people think it is better to stay in the same job all your life. Others think it is better to do different jobs throughout your career. Discuss both these views and give your own opinion.
  3. Nowadays, people change jobs more than the past. Is this a positive or a negative development?
  4. People are now more likely to have several different jobs throughout their career than in the past. Do the advantages of this outweigh the disadvantages?

هنگام جواب دادن به هر کدام از سوالات بالا می‌توانید آرگیومنتی در مورد تغییر شغل مطرح کنید و درباره پاد آرگیمنت یعنی آرگیومنت موافق با تغییر ندادن شغل بحث کنید. در سوالات دو تا چهار باید با در نظر گرفتن هر دو جنبه پاسخ دهید. فقط اولین سوال با بقیه متفاوت است.

در این پست به یکی از تکنیک های تخصصی مهارت رایتینگ یعنی پاد آرگومینت‌ها پرداختیم که برای کسب نمره بالا در رایتینگ آیلتس به آن نیاز خواهید داشت. در دروس بعدی، نحوه استفاده درست از پاد آرگیومنت‌ ها در رایتینگ را نیز به شما خواهیم آموخت.
این پست را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

به این صفحه چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن بر روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد رای دهندگان: 2

تاکنون امتیازی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این صفحه را ارزیابی می کند.

خوشحالیم که این صفحه را مفید دانستید...

در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

متاسفیم که این صفحه برایتان مفید نبود!

نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

به نظرتان این صفحه چه کمبودی داشت که برایتان مفید نبود؟