بروز رسانی: ۱۳۹۸/۰۳/27

قبل از آزمون آیلتس و برای کسب بهترین نمره در تست IELTS Listening باید بدانید که این آزمون چگونه برگزار میشود، هرچه اطلاعات و آمادگی شما نسبت به سوالات و نحوه برگزاری بیشتر باشد نتیجه بدست آمده مطلوب تر خواهد بود. در این پست 7 نکته درباره تست IELTS Listening که قبل شرکت در آزمون IELTS باید بدانید را برایتان ذکر خواهیم کرد. نکاتی که بیان میشود ساده اما کلیدیست و بیشتر برای کسانی کاربرد دارد که ذهنیتی با شرایط آزمون ندارند.

توصیه میکنیم پستی که به تازگی در وبلاگ منتشر شده و 5 فایده شرکت در آزمون IELTS را برایتان نام برده را نیز مطالعه فرمایید. در ادامه تمام اطلاعاتی که باید درباره تست Listening آیلتس بدانید را به صورت تیتروار و خلاصه برایتان ذکر میکنیم.

7 نکته درباره تست IELTS Listening که حتما باید بدانید ؟

1) تست Listening اولین بخش در آزمون آیلتس است. پس مراقب باشید باعث خراب شدن روحیه شما نشود!

2) به شما یک دفترچه حاوی سوالات داده خواهد شد که می بایست هنگام شنیدن ، پاسخ ها را در دفترچه سوالات بنویسید.

3) کل آزمون لیسنینگ تقریبا 30 دقیقه طول میکشد و شما باید پاسخ ها را در دفترچه سوالات یادداشت کرده و بعد از پایان نوار 10 دقیقه فرصت دارید تا جواب هایتان را بررسی و به پاسخ نامه منتقل کنید.

4) کل تست های بخش Listening به 4 بخش تقسیم میشود که به ترتیب سخت می شوند. یعنی در پارت 4 سخت ترین سوالات قرار خواهد گرفت.

5)  قبل از شنیدن نوار فرصت مرور سوالات را خواهید داشت. همچنین در پایان گوش دادن نیز فرصت خواهید داشت تا پاسخ های خود را بررسی کنید.

6) نوار تنها یکبار برای شما پخش خواهد شد.

7 ) برای علامت زدن پاسخ ها در پاسخنامه حتما باید از مداد مشکی مناسب استفاده کنید.

نکته : در نظر داشته باشید ممکن است شما لهجه های مختلفی مانند انگلیسی ، ایرلندی ، استرالیایی ، نیوزیلندی ، کانادایی ، آمریکایی و هندی را بشنوید.

در این پست 7 نکته درباره تست IELTS Listening را خواندید؛ در مطالب بعدی ، نکاتی که باید هنگام تست های Speaking , Reading , Writing رعایت کنید را برایتان می نویسیم. دوستانی که به دنبال کسب آیلتس 7 هستند جهت کسب اطلاعات لازم به لینک مورد نظر مراجعه کنند.

اسکیل رایتینگ آیلتس

آموزش رایگان رایتینگ

اسکیل لیسنینگ آیلتس

آموزش رایگان لیسنینگ

نظر خود را ثبت کنید