در پست های قبلی وبلاگ ، ۵ فایده شرکت در آزمون IELTS و همچنین توصیه هایی در مورد کسب نمره خوب در آزمون را برایتان ذکر کردیم. اما در این پست قصد داریم نکاتی را که می بایست در طول زمان آمادگی آزمون آیلتس به آن توجه کنید را برایتان مطرح کرده و یادآوری کنیم اگر میخواهید نمره بالا در آزمون کسب کنید باید از انجام موارد زیر اجتناب ورزید.

5 نکته که باید در طول آمادگی آزمون آیلتس به آن توجه کنید

مقایسه خودتان با دیگران قبل از آزمون آیلتس

هنگامی که شما برای شرکت در آزمون آماده می شوید و در آزمون های آزمایشی شرکت می کنید، ممکن است به نظر برسد که نمره افراد دیگر در مقایسه با شما بهتر بوده و پیشرفت سریعتری دارند. در حالی که این درست نبوده و باید تمرکزتان را بر روی خودتان حفظ کرده و در جهت بهبود عملکردتان تلاش کنید. از آنجایی که اهداف افراد متفاوت است تنها پیگیر پیشرفت خودتان باشید و عملکرد فعلی خودتان را با گذشته تان مقایسه کنید نه با عملکرد افراد دیگر.

استفاده بیش از حد از اینترنت

اینکه شما در طول زمانی که در حال آمادگی برای آزمون آیلتس هستید زمان زیادی را آنلاین بوده و در فضای وب و شبکه های اجتماعی فعال باشید یکی از مهم ترین عوامل شکستی است که باید از آن دوری کنید. صرف کردن بیشتر وقتتان به صورت آنلاین تنها مربوط به شبکه های اجتماعی نیست (هر چند که استفاده موثر و به اندازه در طول روز از شبکه های اجتماعی مشکل ساز نیست) بلکه زمانی را که شما صرف چک کردن سایت دانشگاه ها ، پر کردن فرم ادمیشن ، گذراندن در تالار گفتگوها ، چت با افراد دیگر و یا انجام تست ها میکنید نیز شامل این آنلاین بودن است زیرا شما خودتان را متقاعد میکنید که این کارها برای کسب نمره بهتر در آزمون آیلتس موثر است در حالی که این کار در عملکرد شما تاثیر منفی خواهد داشت.

مطالعه در محیط منحرف

محلی که برای مطالعه و انجام تمرینات خود انتخاب می کنید از اهمیت بالایی برخوردار است. اطمینان حاصل کنید که محل مطالعه شما مولد است یعنی در حفظ تمرکز و عدم خستگی زودرس شما موثر باشد. مثلا اگر روی مبل مقابل تلویزیون نشسته اید، احتمالا به طور کامل نمی توانید بر روی مطالعه خود تمرکز کنید.

صرف تمام انرژی برای برنامه ریزی مطالعه

بعضی از زبان آموزان خیلی سختگیرانه عمل کرده و زمان زیادی را برای برنامه ریزی صرف میکنند. صرف وقت و انرژی بیش از حد برای برنامه ریزی باعث میشود وقت و تمرکزتان را از دست بدهید، زیرا سبب می شود ذهن شما درگیر نحوه مطالعه و استراتژی مطالعه شده و از اصل موضوع غافل شوید. ازین رو توصیه می کنیم که یک برنامه مطالعه ساده با مشورت استادتان برای خود برگزینید.

خوردن غذاهای فست فودی و ناسالم

برخی مطالعات انجام شده نشان می دهد که خوردن غذاهایی مثل فست فود و یا تنقلات پرخطر ، باعث کاهش توان ذهنی شما شده و انگیزه تان را کمتر می کند. شما میتوانید چیپس و آب نبات میل کنید ولی اگر میخواهید نمره خوبی در آزمون آیلتس کسب کنید، بهتر است از غذاهای سالم مورد علاقه تان استفاده کنید. پیشنهاد میکنیم با بهترین تغذیه برای روز آزمون آشنا شوید.

مقالات وبلاگ را در کانال تلگرام ایران آیلتس دنبال کنید و اگر این پست را مفید میدانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. 

 اگر میخواهید بدانید بالاترین نمره آیلتس چند است ؟ حتما به پست مربوطه مراجعه کرده و جدول طبقه بندی نمرات را مشاهده کنید. اگر نیاز به مشاوره و یا تعیین سطح دارید با ما تماس بگیرید.

4 نظر

نظر خود را ثبت کنید