مدرک آیلتس برای ویزای کار نیاز است یا خیر ؟ از جمله سوالاتی است که خیلی از افراد به دنبال پاسخ آن هستند. امروزه برای درخواست کار در اکثر مشاغل دنیا نیاز به داشتن آیلتس دارید که در زیر برخی از این مشاغل را ذکر خواهیم کرد. با این حال با وجود پیشرفت تکنولوژی در ایران و بازارهای آنلاین ، خیلی از تجارت ها در کشورمان بین المللی شده و برای درخواست در آنها نیز باید مدرک زبان معتبر ارایه کنید.

مدرک آیلتس برای ویزای کار لازم است ؟  آیلتس برای کار

آیا واقعا داشتن آیلتس برای کار لازم است ؟ اگر صرف داشتن آیلتس در ایران منظور باشد، خیر.

اما وقتی صحبت از شغل و حرفه در حوزه بین الملل به میان می آید یعنی اینکه شما در حوزه مربوطه بتوانید علاوه بر زبان عمومی ، به زبان تخصصی رشته خود نیز مسلط باشید.  به همین دلیل اساتید تیم مدرسان آیلتس آمادگی رساندن شما به سطح مطلوب را با برگزاری کلاس های خصوصی آیلتس دارا هستند.

در بیشتر کشورها که انگلیسی زبان اصلی ارتباطات است، مدرک مهارت های زبان انگلیسی قابل قبول، پیش نیاز متقاضیان و فارغ التحصیلان بین المللی برای ثبت نام یا درخواست کار است. سطح مهارت های مورد نیاز با توجه به سازمان ، حرفه ، کشور و حوزه کاری مربوطه متفاوت است. از این رو خیلی از شرکت ها و سازمان ها از شما نمره کسب شده در مهارت های آیلتس را درخواست میکنند. اگر میخواهید بیشتر درباره آیلتس بدانید، مقالات وبلاگ را مطالعه کنید.

مثلا مشاغلی مانند ساخت و ساز ، مهمانداری و صنعت گردشگری از جمله مشاغلی است که شما نیاز دارید حتما به زبان انگلیسی مسلط بوده و مدرک آیلتس داشته باشید.

اما کدام صنایع از شما درخواست مدرک آیلتس را میکنند ؟ صنایع مرتبط با بخش بهداشت و درمان ، مانند پرستاری ، پزشکی و داروسازی ، که در آن مهارت زبان انگلیسی اهمیت حیاتی دارد.

اکثر کارفرمایان سایر سازمان های حرفه ای در کشورهای مختلف در حوزه های حسابداری ، مهندسی ، قانون ، حمل و نقل ، امور دامپزشکی و انرژی ، نیز از شما درخواست مدارک آیلتس را خواهند کرد. از این رو میتوان گفت در 80 درصد از مشاغل در سطح بین المللی حتما نیاز به داشتن مدرک آیلتس دارید.

البته فراموش نکنیم که برای فعالیت در بعضی مشاغل در ایران نیز شما باید دانش آیلتس قابل قبولی داشته باشید؛ مانند مهماندار ، خلبان ، روابط بین الملل ، حقوق ، بازرگانی که از جمله این مشاغل هستند.

در این پست مشاغلی که برای فعالیت در آنها نیاز به مدرک آیلتس دارید را برایتان ذکر کردیم و مشخص شد که مدرک آیلتس برای ویزای کار در 80 درصد از مشاغل مورد نیاز است. اما اگر میخواهید بدانید شغل مورد نظر شما نیاز به آیلتس دارد، به وب سایت سازمان یا شرکت مربوطه مراجعه کنید.

زبان آموزان آیلتس تیچرز از جمله افرادی هستند که بالاترین نمرات را در اولین آزمون آیلتس کسب میکنند. شما هم می توانید جزو برترین ها باشید 😉

یک نظر

نظر خود را ثبت کنید