اگر در بخش مصاحبه آزمون آیلتس Speaking نمره خوبی دریافت نکرده اید و یا هنوز در آزمون آیلتس شرکت نکرده و به دنبال این هستید که به صورت کاملا عملی و دقیق راه حلی برای کسب بهترین نمره در بخش اسپیکینگ آیلتس پیدا کنید؛ مقالات وبلاگ ایران آیلتس را دنبال کنید. در این پست، آموزش تصویری بهترین پاسخگویی در آزمون آیلتس Speaking را به صورت کاملا تصویری و خلاصه برایتان آماده کرده ایم که توسط استاد اندی لوییس ضبط شده است.

2 نکته که باید در مصاحبه IELTS Speaking رعایت کنید

پاسخ خود را شرح دهید

مصاحبه اسپیکینگ IELTS تقریبا 10 الی 15 دقیقه زمان میبرد و شما در این زمان محدود باید مهارت های گفتاری زبان انگلیسی خود را به آزمونگر نشان دهید. اگر پاسخ های یک کلمه ای یا بسیار کوتاه به سوالات بدهید، نمره آزمون Speaking شما خیلی کم خواهد شد.

حتی اگر به نظر بیاید که پاسخ بله یا خیر کافیست با این وجود از شما پاسخی فراتر از یک بله یا خیر انتظار می رود. شما باید سعی کنید آنچه را که میخواهید بگویید را شرح و بسط دهید و پاسخ خود را در قالب که یک جمله درست و خلاصه بیان کنید. به طور مثال، دلایل، نظرات یا چیزی را توصیف کنید با جزئیات بیشتر.

در کلیپ ویدیویی زیر از آزمون دهنده خواسته میشود تا درباره چیزهایی از شغلش که دوست دارد، صحبت کند. او با گفتن کلمه “مردم” نشان می دهد که این سوال را درک کرده اما هیچ یک از مهارت های انگلیسی اش را در جمله به آزمونگر نشان نمی دهد. آنچه که او باید بیان کند اینست که جزئیات بیشتری را در پاسخ خود توضیح دهد، مثلا  ” من از اینکه در شغل خود با افراد مختلفی در ارتباط هستم لذت میبرم”.

با بیان این جمله کامل تر می تواند انگیزه آزمونگر را از پرسیدن این سوال متوجه شده و با توجه به علایم ظاهر شده در صورت آزمونگر متوجه شود که پاسخ او برای این سوال کافی بوده است یا خیر.

 آموزش تصویری بهترین پاسخگویی در آزمون آیلتس Speaking (پاسخ خود را شرح دهید)

Examiner: Can you tell me something you like about your job?
Candidate: The people. People are nice. They are positive. They are…


در پاسخ سوالات، راست بگویید

اگر از شما خواسته شود در مورد شغل و یا زادگاه محل تولدتان صحبت کنید در حالی که از شغل خود متنفر هستید یا زادگاه محل تولدتان را دوست ندارید! در چنین شرایطی چه می کنید؟ بعضی از افراد فکر می کنند صحبت کردن به صورت منفی در مورد حقایق در چنین وضعیتی درست نیست به همین دلیل خود را مجبور به دروغ گفتن میکنند. در حالی که این کار درستی نیست و شما باید در مورد چگونگی زندگی خود راست بگویید تا پاسخ صحیحتری ارائه دهید.

در واقع این صداقت نیست که اهمیت دارد بلکه وقتی شما در مورد یک مساله ای حقیقت را می گویید حتی اگر این حقیقت منفی باشد، در اصل حرفی برای گفتن دارید و میتوانید در مورد پاسخ خود بیشتر توضیح دهید در حالی که وقتی دروغ می گویید احتمال خطای شما در پاسخگویی به شدت بالا میرود و مجبور هستید برای توضیح ، بیشتر مکث کنید.

در ویدیوی زیر خواهید دید که چطور آزمون دهنده به خوبی در مورد یک حقیقت منفی صحبت میکند و در پاسخ آزمونگر اعلام میکند که از شغل خود متنفر است و دلیل آن را نیز در قالب یک توضیح اعلام میکند.

 آموزش تصویری بهترین پاسخگویی در آزمون آیلتس Speaking (در پاسخ سوالات، راست بگویید)

Examiner: What do you think makes you good at your job?

Candidate: Nothing. I am very bad at my job. Because I hate my job. I really looking forward for a new short life. I do my job because I have to, I need the money, but my dreams are completely different. I am not… I am not expressing positivism, for example… you know, good vibes and I think my colleagues hate me and I hate them, fine, I hate them…

میخواهید در تست IELTS Listening نیز مانند اسپیکینگ موفق باشید؟ میتوانید پست قبلی ما که در آن ۷ نکته درباره تست IELTS Listening ذکر شده است را مطالعه کنید.

در این پست، آموزش تصویری بهترین پاسخگویی در آزمون اسپیکینگ آیلتس را مشاهده کرده و 2 نکته کلیدی و ارزشمند برای کسب نتیجه بهتر در آزمون اسپیکینگ یاد گرفتید. اگر این پست را می پسندید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

نظر خود را ثبت کنید