پرسش و پاسخ (FAQ)

هرآنچه که باید درباره آزمون آیلتس بدانید!

آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس (IELTS) برگرفته از واژگان (International English Language Testing System) به معنای نظام بین‌المللی ارزش‌یابی زبان انگلیسی است. این آزمون یکی از معتبرترین آزمون‌ های زبان انگلیسی حال حاضر در سراسر دنیاست. آیلتس یک آزمونی بریتانیایی بوده و از این نظر هم ردیف با تافل که آزمون آمریکاییست، قرار می‌گیرد. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود.

چندبار امکان شرکت در آزمون IELTS وجود دارد؟

هیچ محدودیتی برای شرکت در آزمون آیلتس وجود ندارد و در صورتی که شرکت کننده موفق به کسب نمره موردنظرش نشده باشد، می تواند بلافاصله برای آزمون بعدی ثبت نام کند. اما توجه به این نکته حائز اهمیت است که بالا بردن نمره در آزمون های بعدی نیاز به یادگیری تکنیک ها همراه با تلاشی بیشتر است. از این رو پیشنهاد میشود یک بازه 6 ماه جهت ارتقا نمره تان فاصله قرار دهید.

آیا ناتوانان جسمی هم می توانند در آزمون شرکت کنند؟

آزمون آیلتس یک سیستم یکپارچه بوده و تمامی شرکت کنندگان با هرگونه مشکل معلولیتی نیز میتوانند از این سیستم استفاده کنند. شرکت کنندگانی که نیاز به تغییر در آزمون (Modified Version) دارند، باید قبل از برگزاری آزمون، مرکز برگزاری را در جریان شرابط خود قرار دهند. برای مثال برگزاری آزمون به صورت خط بریل، از ۳ ماه قبل از آزمون باید به مرکز مورد نظر اطلاع داده شود. در صورتی که شرکت کننده به هر علتی (مشکلات شنوایی یا بینایی) نیاز به زمان بیشتری برای آزمون دارد، می بایست ۶ هفته زودتر به مرکز آزمون خود اطلاع دهد.

نتیجه آزمون آیلتس چه زمانی اعلام میشود؟

معمولا ۲ هفته تا ۱ ماه پس از آزمون، داوطلب کارنامه ای با عنوان (Test Report Form) یا به اختصار TRF را دریافت میکند که نمره هر یک از مهارت ها (شنوایی، درک مطلب، نوشتاری و گفتاری) از جمله نمره نهایی و کلی آزمون در آن قابل مشاهده است.

آیا میتوان به نمره آیلتس کسب شده اعتراض کرد؟

در صورتی که نسبت به نمره آیلتس تان رضایت ندارید، می توانید درخواست تجدید نظر نمره (Enquiry on Results) را در مرکز آزمون تان ثبت کنید. باید درخواست خود را نهایتا تا ۶ هفته از برگزاری آزمون ارائه دهید، زیرا بعد از آن مورد قبول واقع نخواهد شد. شما باید مهارت (هایی) را که میخواهید نسبت به تجدید نظر آنها اقدام کنید، مشخص کرده و به این نکته نیز توجه داشته باشید که تجدید نظر نمره همراه با هزینه خواهد بود که در صورت افزایش نمره به داوطلب عودت داده می شود. مدت زمان تجدد نظر نمره بین ۶ تا ۸ هفته است.

شروع چت
1
سلام! نیاز به مشاوره داری؟
سلام!
چطور میتونم کمکتون کنم؟