آزمون PTE چیست ؟ و چه تفاوتی با آزمون آیلتس دارد ؟

بخش اول : نوشتن و صحبت کردن است که ۷۷ تا ۹۳ دقیقه طول می‌کشد و شامل معرفی شخصی ، خواندن بلند ، تکرار جمله ، توصیف تصویر و خلاصه کردن متن در قالب یک جمله است.

بخش دوم : خواندن است که ۳۱ تا ۴۰ دقیقه طول می‌کشد و شامل سوالات چند گزینه‌ای ، چیدن پاراگراف و پر کردن جاهای خالی است.

بخش سوم : شنیدن است که شامل خلاصه کردن یک بخش Listening و سوالات چند گزینه‌ای و پر کردن جای خالی و مشخص کردن کلمات نادرست است. هر مهارت از ۱۰ تا ۹۰ نمره دارد و نمره‌ی کل هم از ۱۰ تا ۹۰ است.

آزمون PTE مخفف عبارت ( The Pearson Test of English Academic ) است. این آزمون برای سنجیدن سطح زبان انگلیسی افراد غیر‌ انگلیسی زبان برگزار می‌شود و چهار مهارت اصلی ، یعنی Writing ، Speaking ، Reading ، Listening را مورد آزمون قرار می‌‌دهد.

آزمون PTE آکادمیک که در ایران بیشتر زبان آموزان علاقه دارند بجای آیلتس از این آزمون بهره ببرند، مورد قبول دانشگاه‌‌های درجه اول انگلستان و آمریکا است.

نتیجه آزمون PTE Academic در مدت ۵ روز از زمانی که شما امتحان می‌دهید، مشخص می‌شود. این آزمون در حدود ۳ ساعت به طول می انجامد و در سه بخش برگزار میشود.

نمره آزمون PTE چگونه محاسبه می گردد ؟

در آزمون PTE برای هر بخش Speaking ، Writing ، Listening ، Reading نمره ای از 10 تا 90 در نظر گرفته شده است. در نهایت نتیجه کلی این آزمون نیز میانگین کل بخش ها بوده و بین 10 تا 90 خواهد بود. به افرادی که قصد دارند نمره دلخواه خود را در آزمون کسب کنند، توصیه میکنیم حتما در دوره های آمادگی آزمون PTE شرکت کنند.

با توجه به این که اکثر متقاضیان اپلای یا مهاجرت با سیستم امتیاز دهی تافل iBT و آیلتس بیشتر آشنا هستند، نمودار زیر می تواند جهت درک چگونگی تقسیم نمرات PTE نسبت به نمرات دو آزمون دیگر ، یک تصویر کلی ارائه نماید. قبلا در وبلاگ ایران آیلتس در مورد جدول طبقه بندی نمرات آیلتس توضیح داده ایم.

همانگونه که در تصویر گویاست، متقاضیان اپلای بهتر است برای موفقیت ، نمره ای بالاتر از 66 را کسب نمایند.

تدریس خصوصی پی تی ای

با توجه به درخواست زبان آموزان برای برگزاری کلاس PTE ، برای آن دسته از زبان آموزانی که قصد دارند با آمادگی کامل در این آزمون شرکت کنند، کلاس PTE به صورت خصوصی برگزار میکند. از این رو پیشنهاد میکنیم زمانی را برای شرکت در کلاس PTE رزرو کنید. جهت اطلاع از جدیدترین دوره ها ، کانال تلگرام ما را دنبال کنید.

٦٢٠٠ ١٨٧ ٠٩١٢ / ٢٢٩٢٤٢٨٢ ٠٢١

۸۲ ۲۴۲ ۲۲۹ ۰۲۱

شریعتی، روبروی حسینیه ارشاد، کوچه هدیه، پلاک8

© تمامی حقوق این وب سایت برای تیم آموزشی IELTS TEACHERS محفوظ می باشد.
طراحی ، توسعه و سئو : شیما عظیمی