بخش های این دوره

تمرین عملی حساب شده برای رایتینگ تسک ۲

مدیریت زمان در آزمون رایتینگ

5
(1)

Managing your Time in the Writing Test

همان طور كه قبلا نیز اشاره کردیم، حتما باید بین Task 1 و Task 2 یک تعادل زمانی (Time Balance) برقرار كنید. ارزش امتیازی Writing Task 2 دو برابر Writing Task 1 است. بعضی از كاندیداها با Task 2 شروع می‌كنند تا مطمئن شوند بیش از حد درگیر Task 1 نمی‌شوند و زمان زیادی از Task 2 را برای Task 1 اختصاص نمی‌دهند.

برای صرفه جویی در زمان، وقتی می‌خواهید تعداد كلمات را بشمارید، سعی كنید از اول روی همان ورقه خط داری كه در روز آزمون به شما می‌دهند بنویسید. اینكار به شما امكان می‌دهد ببینید نوشتن 150 و 250 كلمه با دستخط خودتان تا چند سطر برگه امتحانی را در برمی‌گیرد. Essay هایتان را مرور كنید و بشمارید تا بدانید به طور معمول چند كلمه در هر سطر می نویسید، میانگین گرفته و آن را به عنوان متر خودتان در روز امتحان به كار بگیرید.

برای مثال، اگر به طور میانگین 10 كلمه در هر سطر می‌نویسید باید 15 سطر كامل برای Task 1 و 25 سطر كامل برای Task 2 بنویسید (سطرهای نصفه، مثلا آخرین سطر پاراگراف ها را حساب نكنید). این كار را چندین بار انجام دهید تا مطمئن شوید دارید به عدد هدفتان می‌رسید و در صورت لزوم میانگین‌تان را تنظیم كنید (adjust). البته اگر وقت داشته باشید محض احتیاط خوب است كه تمام كلمات رایتینگ‌تان را بشمارید.

به این صفحه چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن بر روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد رای دهندگان: 1

تاکنون امتیازی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این صفحه را ارزیابی می کند.

خوشحالیم که این صفحه را مفید دانستید...

در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

متاسفیم که این صفحه برایتان مفید نبود!

نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

به نظرتان این صفحه چه کمبودی داشت که برایتان مفید نبود؟