بخش های این دوره

تمرین عملی حساب شده برای رایتینگ تسک ۲

مرحله 3 – پرورش دادن مهارت‌های برنامه‌ ریزی

5
(1)

Stage 3 – Developing Planning Skills

افراد اغلب توصیه اساتید آیلتس ما در مورد نوشتن یک طرح یا پلان (plan) را نادیده می‌گیرند و در بند 6.5 درجا می‌زنند. اگر نیاز به گرفتن بند 7 یا بالاتر دارید، نمی‌توانید بدون یک طرح یا پلان مشخص (clear plan) از پس نوشتن یک متن در حد بند 7 به بالا برآیید. رایج ترین بهانه‌ای كه برای در رفتن از نوشتن پلان می شنویم این است: “وقت ندارم پلان آماده كنم”.

برای كمک به شما در چنین مواردی، با استفاده از پرسش essay كه در روز امتحان به شما می‌دهند، متد طراحی ذیل را ابداع كرده ایم. در زیر خواهید دید این quick method of planning چگونه كار می كند:

حسن این روش پلانینگ این است كه شما را وادار می‌كند تمام بخش‌های سوال (every part of the question) را به شیوه ای منطقی و متعادل (logical and balanced) تحت پوشش قرار دهید (cover) و تضمین می‌كند كه شما حتما Task را كامل كنید.

هر بار كه یکی از زبان آموزانمان با ما تماس میگیرد و اعلام میکند “بالاخره بند 7.5 گرفتم”. از او می پرسیم كدام توصیه یا توصیه ها برایش از همه سودمندتر بودند. كاندیدایی در استرالیا، كه آنقدر پیشرفت كرد تا بتواند در رایتینگ، بند 8 بگیرد، گفت كه این توصیه در مورد برنامه ریزی سریع در روز امتحان از تمام توصیه های دیگر خیلی خیلی مفیدتر بوده است.

برای عملی تمرین كردن (practice)، بعضی از essay های قدیمی‌تان را مرور كنید. فقط با نگاه كردن به جوابتان، سعی كنید پلانی برای ایده اصلی خودتان ایجاد کنید.

  • آیا اشكالی به نظرتان می آید؟
  • آیا هیچ بخشی از سوال وجود دارد كه در مورد آن بحث نكرده باشید؟ (did not discuss)
  • آیا ایده هایی نامربوط هم وارد كرده اید؟

حالا به پرسش نگاه كنید و با استفاده از متدی كه در بالا به شما معرفی كردیم، پلان جدیدی بنویسید. برای گرفتن یک score خوب در coherence و cohesion، ایده های شما باید به صورت منطقی در قالب پاراگراف‌هایی واضح و بدون ابهام، ساماندهی (organised) شده باشند. پاراگراف هایتان را به عنوان نقشه ای (map) ببینید كه خواننده برای دنبال كردن argument شما از آن استفاده می‌كند. Essay هایتان را آنقدر بازنویسی (re-write) كنید تا از Task Response و نیز coherence و cohesion خودتان رضایت داشته باشید.

به این صفحه چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن بر روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد رای دهندگان: 1

تاکنون امتیازی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این صفحه را ارزیابی می کند.

خوشحالیم که این صفحه را مفید دانستید...

در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

متاسفیم که این صفحه برایتان مفید نبود!

نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

به نظرتان این صفحه چه کمبودی داشت که برایتان مفید نبود؟