اشکالات رایج

كپی كردن لغات از متن سوال

5
(3)

در Task 1 به شما اطلاعات زیادی در سوال (مطرح شده) ارائه می شود و شما باید در پاسخ، تا حد امكان از واژه های خودتان استفاده كنید. با این همه، برخی كلیدواژه ها مترادف های (Synonyms) پركاربردی (Commonly used) ندارند. برای مثال، اگر به شما اطلاعاتی در مورد یک جزیره (an Island) یا یک بیمارستان (a hospital) داده باشند، آنگاه باید آن كلمات را در پاسخ خود به كار ببرید چون چاره ای جز این ندارید.

به ترتیب مشابه، نگران جایگزین كردن كلماتی مانند Chart یا Table كه در سوال به چشم می خورند، نباشید چرا كه آنها طبیعی ترین كلماتی هستند كه می توان بكار برد. به جای جایگزین كردن هر كلمه موجود در پرسش، بهتر است آن را صرفا Rephrase كنید. این كار را می توانید با تغییر دادن ترتیب كلمات یا اعمال تغییرات (Making Changes) از جمله جایگزین كردن یک فعل با اسم، انجام دهید.

به نمونه زیر كه برگرفته از 8 آزمون تمرینی (Practice Tests) در پایان The Official Cambridge Guide to IELTS (صفحه 283) است توجه کنید.

The maps below show the village of Stokeford in 1930 and in 2010.
Summarise the information by selecting and reporting the main features, and making comparisons where relevant.

ما نمی توانیم این موضوع را بدون استفاده از عین بعضی كلمات، بازنویسی (Rewrite) كنیم اما می توانیم این اطلاعات را به روشی متفاوت، بیان (Express) كنیم. مثلا:

The two maps show how a village called STOKEFORD changed between 1930 and 2010.

یک اشكال رایج در Academic Task 1 این است كه افراد سعی می كنند از بكار بردن فعل “Show” پرهیز كنند، ولی اگر به دنبال مترادف ها (Synonyms) بگردید، خواهید دید كه بسیاری از جایگزین ها (Alternatives) همیشه هم مناسب نیستند.

به این صفحه چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن بر روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد رای دهندگان: 3

تاکنون امتیازی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این صفحه را ارزیابی می کند.

خوشحالیم که این صفحه را مفید دانستید...

در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

متاسفیم که این صفحه برایتان مفید نبود!

نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

به نظرتان این صفحه چه کمبودی داشت که برایتان مفید نبود؟