بخش های این دوره

تمرین هدفمند برای ریدینگ

راهکار عملی برای بهبود نمره ریدینگ

5
(3)

چگونه نمره ریدینگ‌تان را بهبود ببخشید

اگر مطالب آزمونی که از آنها استفاده می‌کنید ایراد داشته باشد، خیلی بعید است که بتوانید نقاط ضعف‌هایتان را ارزیابی کنید یا مهارت هایی که نیاز دارید را پرورش دهید. بنابراین نخستین و مهمترین گام در بهبود نمره ریدینگ، تمرین کردن با استفاده از مطالبی است که منعکس کننده آزمون واقعی هستند و بدین ترتیب شما را وادار می‌کنند تا دقیقا همان مهارت‌هایی که برای تسلط بر امتحان لازم دارید، یاد بگیرید.

به جای تمرین مداوم با نمونه‌های آزمون، بهترین راه برای بهبود نمره ریدینگ اینست که نقاط ضعف فعلی‌تان را شناسایی کرده و روی آنها کار کنید. مثلا نمونه آزمون‌هایی که انجام داده‌اید را دوباره بررسی کرده و تعداد پاسخ‌های اشتباهتان را براساس هر قسمت reading test در جدولی شبیه به جدول ذیل یادداشت کنید. انجام اینکار کمک میکند که تشخیص دهید نقاط ضعفتان در section خاصی از آزمون است یا در یک نوع خاص از سوال.

__ انواع سوالات ریدینگ بشناسید __

اگر بیشتر اشتباه‌هایتان را در section 2 و section 3 مرتکب می‌شوید، به احتمال زیاد مشکل مربوط به دانش زبان انگلیسی شماست. در این صورت، از کار کردن روی نمونه‌های آزمون موقتا دست بکشید و به پرورش مهارت‌های زبانی‌تان بپردازید. اما اگر متوجه شدید با نوع خاصی از سوال مشکل دارید، نخست به پاسخ‌های صحیح هر کدام نگاه کرده و ببینید آیا دقیقا می‌فهمید چرا پاسختان نادرست است و پاسخ صحیح از کجای متن می‌آید. سعی کنید الگو‌ی اشتباه‌هایتان را شناسایی کنید. در جدول زیر اشتباهات احتمالی زبان آموزان را ذکر کرده و برای آنها راه حل مناسب قید کرده‌ایم.

مشکل راه حل
جواب دادن براساس یک قسمت نامربوط متن روی مهارت‌های اسکیم کردن کار کنید
جواب دادن عجولانه – نخواندن حجم کافی از متن با جزئیات روی ارجاع دادن و دنبال کردن ایده ها در متن کار کنید
اشتباه گرفتن یکی از ایده‌های جزئی با یک ایده اصلی اسکیم کردن و چکیده نویسی (briefly summarizing) پاراگرافها را تمرین کنید
یک مشکل زبانی روی پرورش vocabulary و grammar کار کنید
وقت کم آوردن برای پاسخ‌گویی روی پرورش vocabulary و نیز مهارت‌های اسکیم و اسکن کردن کار کنید

به این صفحه چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن بر روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد رای دهندگان: 3

تاکنون امتیازی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این صفحه را ارزیابی می کند.

خوشحالیم که این صفحه را مفید دانستید...

در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

متاسفیم که این صفحه برایتان مفید نبود!

نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

به نظرتان این صفحه چه کمبودی داشت که برایتان مفید نبود؟