توصیه های پایانی

توصیه های پایانی دوره گرامر

4.5
(2)

جمع‌بندی دروس این دوره و توصیه‌های پایانی دوره گرامر

  • وقتتان را برای یاد گرفتن استراكچرهای جملات بیش از حد پیچیده (overly complex) تلف نكنید. مجبور نیستید برای گرفتن یک نمره خوب در آزمون رایتینگ، پاراگراف‌هایی شبیه پاراگراف‌های متون ریدینگ تولید كنید.
  • گرامر را در كانتكست (context) یاد بگیرید نه فقط از كتاب‌های گرامر – توجه كنید كه گوینده‌ها یا نویسنده‌ها چطور جملاتشان را به هم ربط می‌دهند یا چگونه به شما كمک می‌كنند که ایده هایشان را دنبال كنید – اگر نتوانید این كار را انجام دهید احتمالا از الگوهای مناسبی استفاده نمی‌كنید.
  • حواستان به خلاهای گرامری‌ (چه هنگام اسپیكینگ و چه رایتینگ) باشد و سعی كنید آنها را پر كنید. وقتی گرامر جدیدی را یاد می‌گیرید، در هر زمان ممکن از آن استفاده کنید و به حفظ نمونه ها اكتفا نكنید.
  • برای این كه بهتر بتوانید موضع (position) خودتان را در رایتینگ روشن كنید، ببینید چه زمانی و چگونه انگلیسی زبانان استراكچرهای مختلف را به كار می‌برند و با خودتان فكر كنید این كار چه تاثیری بر لحن (tone) دارد، چگونه این استراكچر كمكتان می‌كند ایده‌های نویسنده را دنبال كنید یا موضع آنها را به روشنی متوجه شوید.
  • هنگام یادگرفتن افعال، كلمات را به صورت chunks (دسته كلمات) و نه جدا جدا (ایزوله in isolation) یاد بگیرید تا هر حرف اضافه یا فعل دیگری كه همراه آنها استفاده می‌شود در یادتان بماند.
  • مدت زمان مشخصی در روز را به تمرین گرامر اختصاص دهید حتی 5 دقیقه هم می‌تواند مفید باشد.
  • تعادلی (balance) میان كار كردن روی درستی (تصحیح و ویرایش كردن اشتباهاتتان یا انجام تمرین های كنترل شده) و fluency (روان بودن، یعنی تولید استراكچرها در اسپیكینگ و رایتینگ) ایجاد كنید.

به این صفحه چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن بر روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیازات 4.5 / 5. تعداد رای دهندگان: 2

تاکنون امتیازی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این صفحه را ارزیابی می کند.

خوشحالیم که این صفحه را مفید دانستید...

در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

متاسفیم که این صفحه برایتان مفید نبود!

نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

به نظرتان این صفحه چه کمبودی داشت که برایتان مفید نبود؟