تمرین گرامر

یاد گرفتن از طریق تدریس

5
(2)

یکی از روش های یادگیری زبان انگلیسی، اینست كه یک پارتنر (Partner) درس خوان پیدا كنید و به او آن نكاتی را كه یاد گرفته‌اید درس بدهید. وقتی از زبان آموزی به معلمی شیفت می‌كنیم، توانایی ما برای درک كردن و به خاطر سپردن تا حد بسیار زیادی بهتر می‌شود.

اگر پارتنر درس خوان شما بتواند توضیحات (explanation) شما را درک كند، آنگاه به احتمال زیاد شما آن استراكچر را درک كرده‌اید. اگر پارتنر متوجه نشود، احتمالا هنوز كارهایی مانده است كه باید انجام دهید. استراكچری را که دارید در عمل تمرین می‌كنید (practicing) در چندین منبع (resource) پیدا و مطالعه كنید تا زمانی كه احساس كنید آن را می فهمید و می دانید چگونه و چه زمانی از آن استفاده كنید.

سعی كنید وقتی دارید reading و listening كار می كنید، مثال های واقعی استراكچر را پیدا كنید. بعد از آن، در عمل تمرین كنید، تمرین كنید و تمرین كنید. تولید كنید، تولید كنید و تولید كنید. در نهایت استراكچرها به صورت اتوماتیک تولید می‌شوند كه سبب خواهد شد رایتینگ شما كمتر مكانیكی و بیش از پیش طبیعی به نظر برسد.

اگر برای مدتی طولانی گرامر نخوانده‌اید، توصیه می‌كنیم با یک كتاب گرامر معتبر و مورد تایید كه از پایه تا سطح عالی را آموزش می‌دهد، شروع كنید. سعی كنید روزی 10 تا 15 دقیقه مفید برای تمركز صرف روی واژگان و گرامر كنار بگذارید. می توانید این كار را با انجام همیشگی آن در یک زمان از پیش تعیین شده از روز، مثلا هنگام بازگشت به خانه، به یک عادت بدل كنید.

به این صفحه چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن بر روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد رای دهندگان: 2

تاکنون امتیازی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این صفحه را ارزیابی می کند.

خوشحالیم که این صفحه را مفید دانستید...

در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

متاسفیم که این صفحه برایتان مفید نبود!

نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

به نظرتان این صفحه چه کمبودی داشت که برایتان مفید نبود؟