رعایت تغذیه مناسب در روز آزمون یکی از مهم ترین نکاتی است که شرکت کنندگان در آزمون های زبان باید به آن توجه کنند. اگر مطمئن نیستید که بهترین تغذیه برای روز آزمون آیلتس چیست، در این پست ما را همراهی کنید.

بهترین تغذیه برای روز آزمون آیلتس چیست ؟

آزمون های بین المللی زبان اغلب چند ساعت طول می کشد، اما خبر خوب این است که برگزار کننده های آزمون معمولا بخش هایی را برای استراحت ، راه رفتن و بازگرداندن تمرکز برای شرکت کنندگان در نظر می گیرند. با توجه به اینکه شما از طریق کدام برگزار کننده مجاز در ایران اقدام به شرکت در آزمون می کنید نحوه پذیرایی و سالن استراحت متفاوت خواهد بود. مراكز مجاز به برگزاری آزمون آیلتس در ایران از طریق سایت سازمان سنجش معرفی شده اند.

با وجود اینکه برگزار کنندگان آزمون آیلتس در ایران تاکید میکنند که از شما پذیرایی خواهند کرد با این حال توصیه میکنیم با خود خوراکی های مختصر و مفید و مغذی همراه داشته باشید زیرا معمولا در پذیرایی ها مواد مغذی سرو نمی شود. ما در زیر قصد داریم 5 ماده مغذی طبیعی را به شما معرفی کنیم تا با توجه به نیاز بدنتان در روز آزمون آنها را به همراه داشته باشید. همه تغذیه های معرفی شده در زیر قابل حمل و خوشمزه هستند. اما مهمتر از همه، انرژی لازم برای عبور از خط پایان و بهتر تست زدن را به شما می دهند!

نان تست همراه با کره بادام زمینی

کره بادام زمینی علاوه بر خوشمزه بودن ، پروتئین مورد نیاز را در روز آزمون برایتان تامین میکند و وقتی با نان تست همراه باشد غلات کافی نیز به بدنتان خواهد رسید.

بهترین تغذیه برای روز آزمون آیلتس

تخم مرغ پخته شده

تخم مرغ پخته شده بهترین میان وعده برای روز آزمون است زیرا علاوه بر اینکه حاوی پروتئین بوده ، احساس گرسنگی شما را نیز برطرف میکند. دو عدد تخم مرغ را پخته و پوست آن را جدا کنید و همراه با نمک و فلفل در روز آزمون به همراه داشته باشید.

بهترین تغذیه برای روز آزمون آیلتس

سیب 

شاید در خیلی از سایت ها ، فواید سیب را خوانده باشید اما باز هم تاکید می کنیم سیب یکی از بهترین میان وعده هاست که در عین خوشمزه بودن ، مغذی نیز می باشد. سیب حاوی کربوهیدرات ، فیبر و کمی قند طبیعی است. فراموش نکنید که پوست سیب حاوی مواد مغذی بوده پس بدون اینکه آن را پوست کنید، برش داده و برای جلوگیری از قهوه ای شدن آن ، مقداری آب لیمو بر روی آن بپاشید و درون زیپ کیپ قرار دهید.

بهترین تغذیه برای روز آزمون آیلتس

غلات صبحانه ( برشتوک )

برشتوک های موجود در بازار که حاوی غلات هستند هم شیرین و هم سرشار از فیبر هستند و منبع مناسبی برای دریافت انرژی برای شما خواهند بود.

بهترین تغذیه برای روز آزمون آیلتس

آدامس

آدامس باعث بیدار شدن حواس شما می شود و برای بقیه آزمون شما را هوشیار نگه میدارد. در زمان استراحت و بعد از میل کردن تغذیه تان ، آدامس بجوید تا علاوه بر پاکیزه شدن دهان ، هوشیار شوید.

بهترین تغذیه برای روز آزمون آیلتس

به یاد داشته باشید به همراه داشتن تغذیه مناسب و حفظ تمرکز از مهم ترین عواملی است که در نتیجه آزمون شما تاثیر خواهند داشت. حالا که با بهترین تغذیه برای روز آزمون آیلتس آشنا شدید، حتما پست ۵ کار که قبل از آزمون آیلتس نباید انجام دهید را نیز مطالعه کنید.

نظر خود را ثبت کنید