فهرست مطلب :

  • جدول طبقه بندی نمرات آیلتس
  • جدول طبقه بندی نمرات در اسپیکینگ آیلتس
  • جدول طبقه بندی نمرات در رایتینگ آیلتس

بروز رسانی : 1398/04/26

به دلیل تبلیغات بی رویه آموزشگاه ها و موسسات، در ذهن اکثر افراد آیلتس 7 به عنوان بالاترین نمره آیلتس جا افتاده است. برخلاف تصور عموم و زبان آموزان که بالاترین نمره آیلتس را 7 می دانند، این نمره بالاترین نمره ایلتس نیست. برای اینکه بدانید بالاترین نمره آیلتس چند است ؟ در ادامه با ما همراه باشید.

جدول طبقه بندی نمره های آیلتس

آزمون آیلتس به گونه ای طراحی شده است که درک نتایج آن برای همه ساده و آسان باشد. نمرات هر 4 مهارت آیلتس محاسبه شده و در یک مقیاس واحد از 1 (کمترین) تا 9 (بالاترین) گزارش می شوند.

در واقع نمره آیلتس ، بین مقیاس 0 – 9 محاسبه می شود. همانطور که در جدول زیر نیز مشاهده می کنید، نمره نهایی از میانگین نمرات کسب شده در 4 بخش؛ گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن بدست می آید.

جدول زیر به صورت خلاصه هر نمره آیلتس را توضیح داده است. این جدول به شما کمک می کند تا بدانید مهارت شما (در خواندن ، صحبت کردن ، شنیدن و نوشتن به انگلیسی) برای کسب هر نمره آیلتس باید در چه سطحی و به چه میزان باشد.

Band score Skill level Description
9 Expert user The test taker has fully operational command of the language. Their use of English is appropriate, accurate and fluent, and shows complete understanding.
8 Very good user The test taker has fully operational command of the language with only occasional unsystematic inaccuracies and inappropriate usage. They may misunderstand some things in unfamiliar situations. They handle complex and detailed argumentation well.
7 Good user The test taker has operational command of the language, though with occasional inaccuracies, inappropriate usage and misunderstandings in some situations. They generally handle complex language well and understand detailed reasoning.
6 Competent user The test taker has an effective command of the language despite some inaccuracies, inappropriate usage and misunderstandings. They can use and understand fairly complex language, particularly in familiar situations.
5 Modest user The test taker has a partial command of the language and copes with overall meaning in most situations, although they are likely to make many mistakes. They should be able to handle basic communication in their own field.
4 Limited user The test taker’s basic competence is limited to familiar situations. They frequently show problems in understanding and expression. They are not able to use complex language.
3 Extremely limited user The test taker conveys and understands only general meaning in very familiar situations. There are frequent breakdowns in communication.
2 Intermittent user The test taker has great difficulty understanding spoken and written English.
1 Non-user The test taker has no ability to use the language except a few isolated words.
0 Did not attempt the test The test taker did not answer the questions.

کسب بالاترین نمره در Speaking آیلتس

احتمالا برای شما هم سوال است که بالاترین نمره آیلتس چند است ؟ آن هم در بخش اسپیکینگ آیلتس ؟ 

همانطور که در جدول بالا و زیر مشاهده می کنید، مقیاس نمره در هر چهار مهارت آیلتس بین 0 تا 9 می باشد. در زیر توضیحات لازم برای کسب نمرات مختلف در IELTS Speaking شرح داده شده است. اگر می خواهید در مورد اسپیکینگ آیلتس بیشتر بدانید به پست های آموزشی زیر مراجعه کنید.

آزمون اسپیکینگ آیلتس چطور برگزار میشود؟
۷ مرحله آماده‌سازی برای مصاحبه اسپیکینگ
آموزش تصویری بهترین پاسخگویی در آزمون آیلتس Speaking

به دلیل حجم بالای تصویر، ممکن است بارگذاری آن کمی طول بکشد. با کلیک بر روی تصاویر زیر می توانید به نسخه مرجع آنها در سایت رسمی آیلتس دسترسی پیدا کنید.

بالاترین نمره آیلتس چند است ؟

برعکس آن چیزی که در حال حاضر در ایران رواج دارد مبنی بر اینکه 7 نهایت نمره ای است که می توانید کسب کنید، دانشجویان و زبان آموزان ما بالاترین آمار را در کسب نمرات بالای 8 در ایران داشته اند. برای مشاهده کارنامه برخی از دانشجویان اخیر به صفحه زبان آموزان مراجعه کنید. شما خواهید توانست نتایجی فراتر از آن چه تصور میکنید، بدست آورید. اینبار خودتان این سوال را پاسخ دهید؛ بالاترین نمره آیلتس چند است ؟ مسلما بالاترین نمره آیلتس برای شاگردان ما نمره 9 است.

کسب بالاترین نمره در Writing آیلتس

همانطور که در جدول بالا، جزئیات کسب نمرات مختلف در بخش اسپیکینگ آیلتس را مشاهده کردید؛ در جداول زیر نیز جزئیات کسب انواع نمرات در رایتینگ آیلتس تسک 1 و تسک 2 را مشاهده خواهید کرد.

به دلیل حجم بالای تصاویر، ممکن است بارگذاری کمی طول بکشد. با کلیک بر روی تصاویر زیر میتوانید نسخه مرجع آنها را در سایت رسمی آیلتس مشاهده کنید.

بالاترین نمره آیلتس چند است ؟

رایتینگ تسک 2 آیلتس

حالا که این پست را مطالعه کردید، میدانید که بالاترین نمره آیلتس چند است ؟ اگر این پست را می پسندید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. همچنین آخرین اخبار و اطلاعیه ها را در اینستاگرام ما دنبال کنید. برای اینکه در آزمون آیلتس نمره خوبی کسب کنید به  5 نکته در طول آمادگی آزمون آیلتس توجه کنید.

 

اگر هنوز اطمینان ندارید که آمادگی شرکت در آزمون آیلتس را دارید و یا اینکه نمیدانید سطح توانایی تان مناسب شرکت در آزمون آیلتس می باشد یا خیر، حتما پست ۵ فایده شرکت در آزمون IELTS را مطالعه کرده و با ما تماس بگیرید.

نظر خود را ثبت کنید