Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

شاید در محیط های دانشگاهی و آموزشی با جو خاصی روبرو شوید و انتخاب هایتان محدود شود یا اینکه ویژگی درستی برای بهترین کلاس تعریف نشود. اما به دور از فضاهای رسانه ای و تبلیغاتی میتوان ۴ ویژگی کلی را که بهترین کلاس ایلتس در تهران باید داشته باشد، نام برد. فارغ از اینکه این پست را در سایت ایران آیلتس میخوانید امیدواریم بتوانیم شما را در گرفتن تصمیم درست راهنمایی کنیم، زیرا همیشه تصمیم گیرنده نهایی شما هستید.

بهترین کلاس ایلتس در تهران باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

ما در زیر ۴ ویژگی را ذکر میکنیم که در انتخاب بهترین کلاس ایلتس در تهران به شما کمک خواهد کرد. اگر فکر میکنید ویژگی های دیگری نیز هستند که در این پست قید نشده ، از طریق دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

حرفه ای بودن

متاسفانه در جامعه ایران ، خیلی از افراد دارای رفتار دوگانه ای هستند! اما آموزشگاه ، تیم آموزشی و اساتیدی که خود را حرفه ای میدانند مسلما نباید اینطور باشند. حرفه ای بودن دقیقا به چه معناست ؟ اگر ساده بگوییم حرفه ای بودن به معنای شفاف سازی مراحل آموزش و صداقت با مراجعه کننده است.

صنعت آموزش به دلیل ظرفیت بالایی که دارد مسلما افراد زیادی در آن فعالیت می کنند، اما چطور میتوانید حرفه ای ها را تشخیص دهید ؟ در نگاه اول اساتید حرفه ای ، آن چیزی که میخواهید بشنوید را به شما نخواهند گفت حتی ممکن است حرف هایشان نا امید کننده باشد. اما در اصل ، حقیقت مسیر را به شما نشان میدهند و در ظاهر امر این ممکن است ناخوشایند باشد. بهتر است بدانیم نا امیدی در ابتدای مسیر بهتر از شکست ، هدر دادن وقت و هزینه در میانه مسیر است.

اگر به دنبال کلاس حرفه ای هستید، دنبال افرادی باشید که حقیقت مسیر آموزشی شما را بهتان نشان دهند.

نگاه شغلی به تدریس

شاید تا قبل از خواندن این پست نگاه متفاوتی داشتید اما با خواندن دلایلی که در ادامه ذکر میشود به فکر فرو رفته باشید. خیلی از افراد فکر میکنند اینکه تدریس یک شغل باشد باعث میشود جنبه مالی آن برای مدرس اهمیت داشته و در تدریس آن تاثیر بگذارد ( تاثیر منفی منظور این افراد است ) اتفاقا این دقیقا نکته ایست که میخواهیم از آن به عنوان تاثیر مثبت نام ببریم.

استادی که تدریس شغل دوم یا دغذغه دوم او محسوب میشود تلاش کمتری میکند اما استادی که تنها منبع درآمد او تدریس است مسلما تلاش میکند خود را در گردونه رقابت و بازار نگه دارد، سعی میکند جدیدترین متدهای تدریس را یاد بگیرد، جدیدترین کتب آموزشی را مطالعه کند، در جدیدترین کارگاه های آموزشی دنیا شرکت کند و صد البته برای شاگردانش اهمیت بیشتر قائل باشد و بهترین تلاشش را برای آنها بکند؛ زیرا تدریس شغل اوست و تنها منبع درآمدش.

به دنبال کلاس و استادی باشید که تدریس تنها شغل او بوده و علاوه بر این عاشق تدریس نیز باشد.

توجه به کیفیت نه کمیت

متاسفانه با توجه به پیشرفت و تغییر سبک زندگی ها در بحث آموزش هم شاهد آن هستیم که در خیلی از مراکز ، کیفیت جای خود را به کمیت داده است! کیفیت تدریس اساتید کمرنگ تر و استفاده از فضای لوکس اهمیت بیشتری پیدا کرده است. هرچند که نمیتوان الزام استفاده از محیط مناسب را انکار کرد اما فراموش نکنید اگر اولویت کلاس استفاده از فضای لوکس باشد مسلما کیفیت تدریس در درجه دوم قرار میگیرد.

البته در ایران خیلی از مراکز آموزشی حتی در افزایش کمیت هم موفق نبوده اند زیرا به آن به صرف ظاهر نگاه کرده اند (هزینه ها صرف وسایل لوکس و برند شده ؛ به جای اینکه صرف رنگ آمیزی ، چیدمان و آرامش محیط شود تا استرس را کمتر و حافظه زبان آموز را تقویت کند).

به دنبال کلاسی باشید که بتوانید در آن نتیجه مورد نظرتان را بگیرید نه کلاسی که صندلی و میزهای فانتزی دارد، کلاسی که علاوه بر کیفیت بتوانید در کمال آرامش بر روی یادگیری خود تمرکز کنید.

قیمت 

با توجه به عوامل و ویژگی هایی که در بالا ذکر شد مسما یک تیم آموزشی حرفه ای با توجه به بالا بودن کیفیت تدریس ، رفتار حرفه ای و استفاده از دانش روز و تجربه بالا ؛ هزینه منطبق بر آن را ارایه میدهند. فراموش نکنید در این مورد هم کیفیت را مد نظر قرار دهید نه کمیت (معمولا زبان آموزان ترجیح میدهند با مبلغ موردنظرشان در تعداد جلسات بیشتری شرکت کنند) ازین رو قبل از تصمیم گیری ، قیمت کلاس را با عواملی که در بالا ذکر شد بسنجید و اگر آن را متناسب ارزیابی کردید در آن شرکت کنید.

عوامل ذکر شده را بسنجید و با اطمینان انتخاب کنید.

ازین پس میتوانید مشاور خانواده و دوستانتان برای انتخاب بهترین کلاس ایلتس در تهران باشید. اگر در مورد آزمون آیلتس و نحوه شرکت در آن اطلاعات کافی ندارید پیشنهاد میکنیم مقالات وبلاگ ایران آیلتس را حتما مطالعه کنید.

نظر خود را ثبت کنید

اطلاعیه

اطلاعیه مهم !

تیم آموزشی “ایران آیلتس” که در بین زبان آموزان آیلتس شناخته شده بود و با دامنه IRANIELTS.ORG فعالیت میکرد اقدام به تغییر نام تیم آموزشی خود به “مدرسان آیلتس” با دامنه IELTSTEACHERS.ORG کرده است. ازین پس ما را با این نام خواهید شناخت. اگر در مطالب ، ویدیوها یا تصاویر سایت، همچنان نام دامنه و یا اسم ایران آیلتس را مشاهده کردید تعجب نکنید، زیرا تغییر این نام در تمامی مطالب سایت و شبکه های اجتماعی امکان پذیر نیست. لطفا ما را در این اطلاع رسانی همراهی کنید تا از سودجویی افراد متخلف جلوگیری کنیم.

دلیل تغییر نام تیم آموزشی چیست ؟